Ogród japoński czyli zakładanie ogrodów

zakładanie ogrodów

Przez bardzo długi czas mieszkałem na terenie Japonii. Tam mieszkał mój ojciec i spędziłem tam część dzieciństwa. Dorosłe życie organizowałem sobie w Poznaniu u swojej babci. To tam ukończyłem naukę na uczelni oraz dostałem stałą pracę. Ostatecznie cały czas ciągnęło mnie w rodzinne strony.

Zakładanie ogrodu Japońskiego – powrót do dzieciństwa

zakładanie ogrodówNiestety powrót był niemożliwy. W połowie swojego życia zostałem właścicielem małej nieruchomości nie daleko Poznania. Tam chciałem założyć ogród japoński aby mieć trochę swojej kultury u siebie. To była niesamowita forma pamiątki. W tym celu czekało mnie projektowanie ogrodów. Miałem w tym pewne doświadczenie. Jako dziecko uczyła mnie wszystkiego rodzina. W takim miejscu każda rzecz symbolizuje coś innego. Trzeba znać znaczenie kamieni oraz roślin. Również nic nie jest przypadkowe. Muszę zwracać uwagę na kształty oraz symetrię. Czasami taki plan wygląda jak malowniczy krajobraz. Ja sobie to ceniłem. Zakładanie ogrodów okazało się bardzo kosztowną sprawą. Jako tak naprawdę amator musiałem sprowadzić część japońskich roślin. Takie dzieło to ogrodnicza perfekcja w każdym calu. Również budowałem małe pomieszczenie gospodarcze na narzędzia w japońskim stylu. Całość musiała okazale wyglądać. Jedyną z cech charakteryzujących taką powierzchnię jest wiele elementów.

Teren nie może być jednolity. Także myślałem nad skalniakiem. Jednak rośliny japońskie były bardzo wymagające w pielęgnacji i nie wiedziałem, czy mogę poświęcić na to aż tyle cennego czasu. Musiałem dbać o to co chciałem posadzić. Ostatecznie efekt końcowy był bardzo przyzwoity.

Dodaj komentarz