Ogrodzenia z pustaków a bramy

Czy ktokolwiek wyobraża sobie dom bez ogrodzenia? Może i tak ale to raczej w Ameryce, w Wielkiej Brytanii czy u zachodnich sąsiadów. W Polsce natomiast płot jest nieodłącznym elementem każdej prywatnej posesji.

Warszawskie bramy są atrakcyjne

bramyObecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań w kwestii ogrodzenia. Rzadko kto już decyduje się na tradycyjną siatkę, gdyż po prostu jest ona mało estetyczna i zapewnia nikłe bezpieczeństwo. Znacznie bezpieczniejsze są na przykład ogrodzenia kute. Dodatkowo mamy wiele możliwości na wykonanie słupków ogrodzenia. Kiedyś były to zwykłe zabetonowane kamienie lub cegły. W bieżącym czasie w sklepach możemy spotkać się z mniej tradycyjnymi koncepcjami. Do wykonania słupków stosuje się będący imitacją cegły klinkier a nawet pustaki łupane. Cechują się one wyrazistą estetyką, a także łatwym montażem oraz długą żywotnością. Umożliwiają one wykonanie wszelakich kształtów a także montaż bramy warszawa czy panelu wykonanego z dowolnego materiału. Natomiast w Warszawie dosyć często spotykanym materiałem są nawiązujące do tradycyjnej cegły kształtki łupane. Szczególnie dobrze prezentują się z nimi ogrodzenia kute, stosowane w klasycznej oraz stylizowanej architekturze. Z pewnością nie będzie problemu z dopasowaniem balustrady, gdyż pasują do nich zarówno te proste wykonane ze stali nierdzewnej jak i stylizowane na średniowieczne czasy balustrady wykonane z żeliwa z licznymi rozetami.

Pustaki znajdą zastosowanie również w nowoczesnym stylu architektonicznym. Do wykonania awangardowego płotu wykorzystuje się pustaki ryflowane o bardzo prostej konstrukcji.

Dodaj komentarz