Panele na podczerwień – propozycje producentów

panele grzewcze

Rosnąca popularność ogrzewania na podczerwień sprawia, że producenci zaczynają poszerzać swoją ofertę. Na rynku obecne są już grzejniki w szerokim przedziale cenowym, począwszy od tych najtańszych, które polecane są do małych pomieszczeń czy do domków działkowych, poprzez droższe i bardziej profesjonalne rozwiązania.

Jakie panele grzewcze znajdziemy na rynku?

panele grzewczeWarto przed dokonaniem zakupu, zestawić ze sobą kilka ofert, aby dokonać najlepszego wyboru. Wśród asortymentu natrafimy między innymi na klasyczne panele grzewcze, ceramiczne panele płytkowe, jak i maty grzewcze. Jeśli chodzi o najlepsze panele grzewcze, ich koszt wynosi najczęściej około tysiąca złotych. Za tę cenę otrzymujemy grzejnik, który nie tylko prezentuje się estetycznie i nowocześnie, w związku z czym może wkomponować się w każde wnętrze, ale też przede wszystkim jest wydajny i pozwala na oddawanie dużej ilości ciepła przy niskim poborze energii. Te cechy sprawiają, że takie panele grzewcze uznawane są za rozwiązanie najbardziej ekonomiczne w zakresie ogrzewania. Energooszczędnością oraz długą żywotnością cieszą się także wspomniane ceramiczne panele płytkowe. W ich przypadku front został wykonany z cienkiego gresu porcelanowego, dzięki czemu bardzo ciężko je odróżnić od zwykłych płytek. Jeżeli chcemy więc zakamuflować ogrzewanie, wybór tego typu paneli będzie najlepszym rozwiązaniem.

panele grzewczeW ofercie producentów znajdziemy również grzejniki hybrydowe, które – jak sama nazwa wskazuje – są hybrydą nowoczesnego ogrzewania podczerwonego z ogrzewaniem konwekcyjnym. Jeśli interesują nas jeszcze inne rozwiązania, możemy na przykład zdecydować się na matę grzewczą umieszczaną pod tynkiem lub pod dowolnym materiałem ściennym – gresem, glazurą czy kamieniem. Mata grzewcza bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku ogrzewania podłogowego. Taka mata wykonana jest z modułów z włókna szklanego oraz przewodów grzejnych w postaci kabli z włókna węglowego. Całość stanowi efektywne ogrzewanie. Jak widać, producenci nie próżnują. Doskonale wiedzą, co jest najważniejsze dla klientów – a więc połączenie estetyki z bardzo dobrymi parametrami technicznymi. To dlatego skupiają się na obu czynnikach, aby dostarczyć klientom najlepsze rozwiązania.

Nie musimy więc martwić się o to, że dokonany zakup nie spełni naszych oczekiwań. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni, co wybrać, warto skontaktować się z doradcami danego sklepu oferującego panele grzewcze na podczerwień. Profesjonaliści, którzy na co dzień mają do czynienia z tą technologią, z pewnością doradzą nam tak, abyśmy byli zadowoleni.

Dodaj komentarz