Poznań – MPGM

mieszkania

Nieruchomości Poznań

MPGM Poznań – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Poznaniu to firma zajmująca się kompleksowym zarządzaniem oraz administrowaniem nieruchomościami na terenie stolicy Wielkopolski. Zajmują się zarówno nieruchomościami komercyjnymi, mieszkaniowymi, komunalnymi jak i tymi o nieustalonym statusie prawnym. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Poznaniu może pochwalić się ponad 60 letnim doświadczeniem w administrowaniu i zarządzaniu nieruchomościami, gwarantuje to najwyższą jakość usług przez nich świadczonych. MPGM Poznań jest członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

 

Zarządzanie nieruchomościami Poznań / Zarządca nieruchomości Poznań

mieszkaniaZarządzanie nieruchomościami to bardzo istotna kwestia. Dobry zarządca nieruchomości może przyczynić się do obniżenia kosztów czynszu. Rozumny zarządca wykorzystuje nowe możliwości, aby móc w jakiś sposób zyskać fundusze, dbać o informowanie mieszkańców dzielnicy lub osiedla i brać pod uwagę ich propozycje i głosy. Trzeba brać pod uwagę fakt, że na każdym osiedlu mieszkają zarówno bogaci jak i biedni ludzie. Dlatego też zarządca musi uwzględnić to, że nie każdego będzie stać na diametralne podwyżki. Mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców najważniejsze jest zadowolenie mieszkańców i dbanie o ich bezpieczeństwo. Każdy zarządca musi regularnie przeprowadzać bieżące kontrole i przeglądy techniczne. Poza tym dba o wywóz odpadów bytowych, sprzątanie, naprawy i konserwację. Ma to znaczenie w szczególności w dużych miastach, takich jak np. Poznań. Dlatego też podczas wyboru mieszkania należy zwrócić też uwagę na zarządcę nieruchomości. Jest to dość istotne, ponieważ to właśnie on będzie dbał o wszystko co wiąże się z administracją waszego mieszkania. Wybór należy do ciebie.

Administrowanie nieruchomościami Poznań / Administrator nieruchomości Poznań

kamienicaAdministrowanie nieruchomościami w każdym mieście to poważne wyzwanie. Administrator nieruchomości zarządza nieruchomościami, co ma kolosalny wpływ na mieszkańców danej nieruchomości. Do obowiązków administratora należy stosowanie przepisów prawa, stosowanie standardów zawodowych, kierowanie się zasadami etyki zawodowej. Poza tym, administrator nieruchomości musi nieustannie doskonalić swoje zawodowe kwalifikacje, i wykonywać czynności zarządzania ze szczególną starannością. Każdy zarządca powinien posiadać licencję zawodową. By ją zdobyć należy ukończyć wyższe studia i studia podyplomowe dotyczące zarządzania nieruchomościami. Poza tym, musi odbyć udokumentowaną praktykę w biurze administrowania nieruchomościami. Wcześniej oprócz wyżej wymienionych zasad obowiązywał egzamin państwowy, lecz został zniesiony. Istnieje również zasada, ze administratorem nieruchomości może być jedynie osoba fizyczna. Jeśli chodzi o prawa i obowiązki administratorów, to warto wspomnieć również o tym, że posiadają zrzeszenia, które walczą o ich prawa i obowiązki.

 

Przy wybieraniu firmy mającej zarządzać posiadaną przez nas nieruchomością warto dołożyć wszelkich starań aby wybór ten był maksymalnie sprawdzony. Administratorów nieruchomości zazwyczaj nie zmienia się zbyt często – wiążę się z tym wiele komplikacji. Z tego też powodu bardzo często nieruchomość przez wiele lat zarządzana jest przez jedną firmę. Dobrą metodą zorientowania się jak sprawnie funkcjonuje dany zarządca nieruchomości jest zasięgnięcie opinii właścicieli zarządzanych przez nią budynków. W ten sposób możemy zgromadzić rzetelną wiedzę. Specyfika administrowanie nieruchomości często wpływa na działanie firm na danym regionie, np dzielnicy czy osiedlach. Stąd też przy zdobywaniu informacji warto wziąć pod uwagę lokalizację naszej nieruchomości np. dzielnice Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Stare Miasto oraz Wilda w Poznaniu.

Dodaj komentarz