Praca w sklepie z profilami i materiałami budowlanymi

profile okapowe

Jakiś czas pracowałem w pewnym sklepie. Już tam nie pracuję, ponieważ była to dla mnie praca dodatkowa i nie traktowałem jej, jako pracy na stałe. Dlatego, jak już tylko znalazłem coś lepszego, to się stamtąd zwolniłem. Ogólnie pracowałem w sklepie, który posiada asortyment zawierający narzędzia i tym podobne rzeczy, które są potrzebne do tego, żeby przeprowadzić zarówno gruntowny, jak i najzwyklejszy remont tarasu.

Profile okapowe moim konikiem

profile okapowePraca tam była na prawdę bardzo ciężka, bo musiałem generalnie rzecz biorąc wiedzieć niemalże wszystko o produktach, które właśnie sklep, w którym pracowałem oferuje. Ogólnie na przykład do moich obowiązków należał doradzanie klientom, jakie płyty tarasowe na podkładkach są najlepsze, żeby zrobić nowy taras. Bardzo dobrze również umiałem doradzić przychodzącym do nas klientom, jakie najlepsze będą narzędzia, które są potrzebne do tego, żeby zrobić taras balastowy. O tyle miałem problem z uszczelkami, które są najlepsze, żeby zrobić uszczelnienie tarasu. Ciężko mi to przychodziło, bo ten temat mówiąc całkiem szczerze, w ogóle mi nie podchodził, a też nie chciałem klientom doradzać źle. Dlatego też zawsze, kiedy klienci o to pytali, to ja wołałem kolegę, który znał się na tym temacie na prawdę bardzo dobrze. Ja natomiast wiedziałem jakie profile okapowe czy schodowe polecać klientom, gdyż sam niedawno robiłem remont tarasu u babci i wtedy bardzo zainteresowałem się tym tematem. Czasami musieliśmy w pracy zostawać po godzinach, bo trzeba było wyładować na przykład przywiezione nowe podkładki tarasowe. Tak na prawdę nie należało to do naszych obowiązków, jednakże szefostwo kazało nam zostawać i wyładowywać ten towar. Raz musieliśmy zostać po godzinach i to w piątek, tylko po to, żeby czyścić profile tarasowe, które były zakurzone. Na szczęście zawsze płacono nam za dodatkowe godziny.

 

Musze przyznać szczerzę, że praca w tym sklepie budowlanym sporo nauczyła mnie o materiałach niezbędnych do remontu czy stworzenia tarasu. Nauczyłem się podstaw jak taras uszczelnić i jakie profile zastosować by woda była prawidłowo odprowadzana. Jest to ważne ze względu nie tylko na bezpieczeństwo, ale także zapewnia dłuższą żywotność płytek tarasowych.  

 

Jeżeli szukasz sprawdzonych materiałów budowlanych szczerze mogę polecić sklep Novag

Dodaj komentarz