Sprawdzony napęd do bramy garażowej

napędy do bramy garażowej

Brama garażowa z napędem jest gwarancją bezpieczeństwa, a jednocześnie komfortu. Podczas niepogody nie trzeba opuszczać pojazdu, by otworzyć bramę i móc wprowadzić samochód do pomieszczenia. To w jaki sposób automatyka zostanie zamontowana zależy głównie od rodzaju bramy, który nas interesuje.

Napęd do dużego garażu

napędy do bramy garażowejDostępne są zarówno segmentowane, jak i uchylne, jednak różnią się nie tylko systemem, ale również kosztami montażu. Często decydując się na jej zakup musimy ograniczyć budżet i decydujemy się na bramy uchylne, do których dopasowanie napędu będzie znacznie łatwiejsze. Funkcjonalne i nowoczesne napędy dostosowywane są do rozmiarów przęsła, jego ciężaru oraz częstotliwości otwierania bramy. Ze względu na oszczędność pieniędzy i miejsca coraz częściej można zobaczyć bramy uchylne, chowane pod sufitem za pomocą specjalnego napędu. Wielu producentów zwraca uwagę, że napędy do bramy garażowej uchylnej powinny być także dopasowane do garaży dwumiejscowych, by nie generować kolejnych kosztów w postaci drugiego przęsła, bądź wykonywania bramy na zamówienie. Głównymi atutami takich napędów na pewno jest cicha i sprawna praca, jeśli zestaw został także wyposażony w wyświetlacz często można zobaczyć ile wynosi czas podnoszenia i zamykania oraz o późnych porach służy za lampkę naprowadzającą.

napędy do bramy garażowejPojawia się także możliwość sterowania bramą z poziomu telefonu, co jest znacznie wygodniejsze niż poszukiwanie pilota, który za każdym razem musi się gdzieś zapodziać, a jednocześnie pozwala każdemu domownikowi sterować bramą. Można również zamontować czujniki przeszkód, które w razie zatrzymania się pojazdu pod podniesionym przęsłem gdy tylko go wyczuje od razu stanie w miejscu. Jest to praktyczne rozwiązanie w awaryjnych sytuacjach. Jeśli sprzęt zostanie odpowiednio dobrany i zamontowany nie powinien szarpać wykorzystując funkcję start/stop. Dodatkowo cały czas można rozbudowywać napęd o nowe funkcjonalności, między innymi ręczne możliwości sterowania, czy zaprogramowanie dodatkowych pilotów zdalnego sterowania. Wybierając napęd do bramy garażowej ważne jest, by posiadał on wystarczająco mocny silnik, dopasowany do ciężaru przęsła. Poza tym liczy się również solidna konstrukcja utrzymująca to wszystko w powietrzu i zabezpieczająca przez upadkiem.

Dlatego poszukując idealnej automatyki lepiej postawić na zapas ciężaru, niż dopuścić do przeciążenia i uszkodzenia systemu. Dużą zaletą jest fakt, że producenci zapewniają wsparcie techniczne na cały okres gwarancyjny. Nie trzeba już się martwić, że znalezienie specjalisty do tego sprzętu będzie niewykonalne.