Stylowe panele przypodłogowe wykonane z naturalnego drewna

panele podłogowe dąb naturalny

Podczas prac remontowych nieustannie musimy podejmować różnorodne decyzje, które wiążą się z ogromną odpowiedzialnością. Na naszą szczególną uwagę zasługuje niewątpliwie podłoga, która nie tylko powinna zdobić naszą przestrzeń, ale również posiadać cenne właściwości, które sprawią, że wybrane przez nas podłoże będzie nam z powodzeniem służyć przez długie lata.

Panele z dobrego dębu

panele podłogowe dąb naturalnyNic więc dziwnego w tym, że większość z nas decyduje się dziś na drewniane panele podłogowe, które sprawdzają się znacznie lepiej niż standardowe parkiety drewniane. Jakie cechy przemawiają za drewnianymi panelami? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że największym atutem drewnianych paneli podłogowych jest zdecydowanie to, że bardzo szybko się je montuje. Produkt ten składa się bowiem z elementów, które z łatwością można ze sobą trwale połączyć – przy montażu paneli nie będą nam więc potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Warto również zauważyć, że w przeciwieństwie do parkietów, po panelach podłogowych można chodzić bezpośrednio po ich ułożeniu. Cecha ta z pewnością przypadnie więc do gustu osobom niecierpliwym, którym zależy na tym by prace remontowe przebiegały możliwie jak najszybciej. Nie każdy zdaje sobie również sprawę z tego, że drewniane panele podłogowe możemy układać na praktycznie każdym podłożu. Grube panele wyrównają bowiem wszelkie niepożądane nierówności.

panele podłogowe dąb naturalnyChoć panele drewniane wykonuje się dziś z różnych gatunków drewna, to jednak zdecydowanie największą popularnością wśród klientów cieszy się niezwykle wytrzymałe drewno dębowe, które charakteryzuje się niesamowitą twardością oraz odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Idealnym przykładem są m.in. panele podłogowe dąb naturalny AC4, które posiadają bardzo oryginalny, szlachetny kolor. Produkt ten świetnie sprawdza się zwłaszcza w stylowych wnętrzach, w których występują antyki. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że panele dębowe są łatwe do utrzymania w czystości. Drewno dębowe wbrew pozorom nie wymaga bowiem szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że każde, nawet najsolidniejsze drewno po pewnym czasie zacznie siłą rzeczy niszczeć.

Dlatego też dębowe podłogi warto pielęgnować za pomocą specjalnych preparatów i środków nabłyszczających, które sprawią, że surowiec ten będzie pięknie prezentować się nawet po wielu latach. Co najważniejsze jednak podłoże te można stosować bez przeszkód na ogrzewanym podłożu. Pamiętajmy również o tym, że ceny paneli dębowych nie są zbyt wygórowane, więc na ich zakup może sobie pozwolić praktycznie każdy z nas.