Technologia w parze z designem

Ławka betonowa

Rozwój inżynierii materiałowych w ostatnich latach pozwolił na unowocześnienie produkcji wielu materiałów i tworzyw znanych od lat. Takie podejście to nie tylko szukanie tańszych alternatyw, ale i ulepszenie właściwości fizycznych danego wyrobu. Szczególnie intensywnie rozwijała się chemiczna gałąź wszelakich domieszek do produkcji, których modyfikacja zmienia zużycie wody i innych substancji w trakcie procesu powstawania. Jednym z materiałów, które przeżyły modernizację swojej struktury jest beton, a dokładniej jego nowa odmiana ? beton architektoniczny.

Ławka betonowa w naszym ogrodzie

Ławka betonowaTen materiał stał się podstawą do powstawania zupełnie nowych produktów. Flagowym efektem pracy inżynierów są płytki z betonu architektonicznego, które w przyszłości mogą praktycznie całkowicie wyprzeć z rynku ceramikę. Oprócz tego bardzo popularna jest ławka betonowa. Posiadają one dużo wyższą wytrzymałość na zginanie, ścianie i ściskanie, są mrozoodporne, nie blakną wskutek działania promieni słonecznych, nie zwiększają swojej porowatości pod wpływem wody z opadów atmosferycznych, a także ciężko je uszkodzić mechanicznie. Płytki betonowe mogą być kładzione zarówno na ścianach, jak i na podłogach w praktycznie każdym pomieszczeniu w zależności od indywidualnych preferencji. Kolejną ewolucją w tym temacie są panele ścienne w postaci takiej jak płyty betonowe dekoracyjne, które przybierają różne barwy, kształty i struktury zgodnie z wizją klienta, bądź propozycją producenta. Tu możemy liczyć na efekt trójwymiarowości, różne kolory szarości ? od czerni do białości, a także na niespotykane przejścia kolorów i struktur między sobą.

Nowoczesne budownictwo to maksymalny efekt przy minimalnym wysiłku, stąd poszukiwanie stabilnego materiału konstrukcyjnego, który jednocześnie jest łatwo modyfikowalny. Beton architektoniczny to technologiczna odpowiedź na te designerskie poszukiwania.