Trwała i nowoczesna tapeta

tapeta z włókna szklanego

Jest wiele sposobów na wykończenie ścian w mieszkaniu. Najprościej jest ją pomalować farbą. Ściana będzie gładka, jednorodna, zawsze można szybko zmienić jej kolor. Dzięki szablonom malarskim czy naklejkom można ścianę udekorować. Coraz bardziej popularne są też różnego rodzaju okładziny. Na przykład do wnętrz industrialnych można wybrać płytki z cegly rozbiórkowej lub elastyczne panele imitujące cegłę.

Tapeta z delikatnym wzorem

 tapeta z włókna szklanegoDo wnętrz w stylu eko czy urban jungle poleca się okładziny drewniane, które w niczym nie przypominają starej boazerii. Co jednak zrobić kiedy nie chcemy mieć gładkiej, pomalowanej ściany, ale wyraziste okładziny nie pasują do wnętrza? Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie polecana tapeta z włókna szklanego. Tapeta ma zwykle delikatny wzór jodełki, choć dostępne są też warianty gładkie czy z innymi wzorami np. workiem. Tapeta bazowo ma biały kolor, jednak można ją malować zwykłą farbą. W ten sposób zyskuje się tapetę w dokładnie takim wybarwieniu jakim się chce. Tapeta z subtelnym wzorem sprawdzi się we wnętrzach klasycznych i minimalistycznych. Dzięki temu, że można ją pokrywać farbą ścienną daje duże możliwości aranżacyjne. Można wszystkie ściany dać na jeden kolor lub każdej nadać inną barwę. Malować tapetę można przynajmniej kilka razy. Wystarczy niewielka ilość farby by miała dobre krycie. Dzięki temu nie marnuje się farby i nie nakłada się grubej warstwy emulsji, która mogłaby sprawić, że wzór na tapecie przestanie być dobrze widoczny.

 tapeta z włókna szklanegoTapeta z włókna szklanego to obecnie jedyna tapeta polecana do każdego wnętrza. Pasuje do hallu, salonu, kuchni i łazienki, czyli do pomieszczeń do których nawet większość farb jest niezalecanych i kładzie się tam kafle ceramiczne. Tapeta szklana jest jednak odporna na różnego typu uszkodzenia. Wysoka temperatura i ogień jej nie zniszczą, bo jest niepalna. Przez to też przyczynia się do zwiększania bezpieczeństwa w domu. Również nie chłonie wilgoci i wody, nie spleśnienie i nie zagrzybieje. To ważne dla osób borykających się z różnymi alergiami i astmą. Do tego tapeta z włókna szklanego jest również odporna na uderzenia, zadrapania, czy inne uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że to najtrwasza tapeta dostępna na rynku.

Kończąc rozważania, tapeta szklana to produkt godny uwagi dla każdego kto chce w sposób atrakcyjny i nowoczesny wykończyć ściany w swoim mieszkaniu, czy domu. Jest odporna na wysokie temperatury, zarysowania, można ją przemalowywać do woli. Dodatkowo jej cena też nie jest zaporowa i często można ją nabyć w promocji.