Wentylacja z odzyskiem – info

wentylacja z odzyskiem

Wentylacja z odzyskiem? To zdecydowanie najbardziej rentowna inwestycja, na jaką możemy się zdecydować. Kanały wentylacyjne i gruntowy wymiennik ciepła to elementy, na które składa się wentylacja z odzyskiem ciepła. Mówi się, że wentylacja z odzyskiem pozwala na bardzo wysoki odzysk ciepła oscylujący w okolicach dziewięćdziesięciu procent.

Korzyści wentylacji z odzyskiem

wentylacja z odzyskiemWentylacja z odzyskiem ciepła pozwala nie tylko na wysoki odzysk ciepła, ale – dzięki temu – na ogromne oszczędności. Ponadto odpowiednio dobrane kanały wentylacyjne pozwalają na filtrację nawiewanego powietrza z czynników szkodliwych dla alergików. Wentylacja mechaniczna, czyli innymi słowy wentylacja z odzyskiem ciepła, jest bardzo opłacalna, zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i biurowców. Bardzo ważnym elementem całego systemu jest gruntowy wymiennik ciepła. Gruntowny wymiennik ciepła to oczywiście nie jest urządzeniem klimatyzacyjnym, jednak jego zalety są niezaprzeczalne. Dzięki temu, że gruntowy wymiennik ciepła uzyskuje chłód w sposób naturalny, korzystamy z darmowej, zgromadzonej w ziemi energii. A przecież to jest naszym głównym celem – oszczędność. Jednak nie w każdym miejscu sprawdzi się gruntowy wymiennik ciepła. Na efektywność pracy ma duży wpływ grunt, w jakim urządzenie zostało zamieszczone. Zdecydowanie najlepiej gruntowy wymiennik ciepła spełni się w gruntach gliniastych.

Czy warto zdecydować się na wentylację z odzyskiem ciepła? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ale jest to warta rozpatrzenia opcja.