Wnętrze kolonialne z meblami drewnianymi

meble drewniane

Uniwersalny wystrój wnętrz nie zawsze jest dobry. Nie ma stylu, który będzie się podobał każdemu. Nawet aranżacja w stylu skandynawskim, klasycznym, czy minimalistycznym będzie miała swoich przeciwników.

Meble drewniane w oryginalnym stylu

meble drewnianeW końcu nie każdy lubi jasne kolory, czy brak dodatków we wnętrzach. Na szczęście jest bardzo wiele pomysłów na wystrój wnętrza, więc nie jesteśmy skazani na jedno rozwiązanie. Jednym z alternatywnych stylów jest styl kolonialny. To aranżacja, która na pewno jest kontrowersyjna. Wyraziste, kontrastowe zestawienia, jak i orientalne dekoracje nie spodobają się każdemu. Jak wygląda pomieszczanie kolonialne? Przede wszystkim widać tutaj zestawienie bieli i czerni. Ściany często są białe, écru, lub kremowe. Podłogi mają odcień jasny lub średni, na przykład dąb. Ciemne są natomiast meble drewniane. Najczęściej wykorzystuje się tutaj lite drewno, rzadziej to klejone. Całość musi być naturalna i oryginalna. Meble sprowadzane z Indii to wyłącznie drewno lite, można jednak dostać meble stylizowane na kolonialne. Różnica jest w cenie. Za produkty indyjskie trzeba zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Natomiast te podrabiane można dostać o ponad połowę taniej. Wybierając meble drewniane oryginalne mamy świadomość, że będą one wyglądały lepiej, a przy tym będą bardziej trwałe, solidniejsze i cięższe.

meble drewnianeStyl kolonialny jest mieszanką stylu indyjskiego i angielskiego, ponieważ stworzyli go Brytyjczycy, którzy wyjeżdżali do Indii. Ciemne meble drewniane stwarzają wrażenie przytłaczające, a pokój wygląda ciężko i ponuro. Dlatego też tak ważne jest pozostawienie jasnych ścian i podłóg, które nadają pomieszczeniu lekkości, światła, jak i kontrastu. W pokoju w stylu kolonialnym niezbędne są także dodatki. Często w takich pomieszczeniach na ścianie można zobaczyć wielką, dawną mapę. Nie jest to mapa nowa, raczej wybiera się te przedstawiające stary podział świata, które w dodatku są naturalnie lub sztucznie (celowo) postarzane. Mapy są w odcieniach żółtego i brązowego, mają zaznaczone kontury państw i najważniejsze miasta. Innymi dekoracjami są ozdoby z motywami zwierzęcymi, głównie słoniami z podniesionymi trąbami, jak również posążki bogów religii hinduistycznej. Wybiera się głównie figurki mosiężne lub wykonane z innego metalu.

Do wnętrza kolonialnego będą idealnie także pasowały dodatki z różnych rodzajów drewna oraz ze skóry. Pokój w stylu kolonialnym jest na pewno wyjątkowy i bardzo określony. Spodoba się osobom zafascynowanym kulturą Indii, jak i miłośnikom dalekich podróży.

Dodaj komentarz