Wybór drewnianych okien

okna drewniane

Niektóre osoby nie doceniają znaczenia stolarki otworowej dla aranżacji wnętrz. Tymczasem naprawdę takie okna mogą wiele zmienić w wyglądzie pomieszczenia! Wystarczy zwrócić uwagę na to, że obok standardowych, prostokątnych okien, producenci oferują nam także okna okrągłe, kwadratowe zakończone łukiem, trójkątne i wiele innych!

Okna doskonałej jakości

okna drewnianeCzy to już nie daje nam nowych możliwości aranżacyjnych? Daje, i to całe mnóstwo! Dlatego wybierając okna, nie skupiajmy się tylko na ich parametrach technicznych, ale także na designie i na tym, co takie okna mogą zaoferować danemu pomieszczeniu. Na przykład możemy zdecydować się na okna drewniane – producent z Polski, który dostarcza je na nasz rynek, zapewnia, że będą one doskonale komponować się zarówno z wnętrzem w stylu klasycznym, jak i na przykład industrialnym, loft czy prowansalskim. Nie ma żadnych obaw odnośnie do takich okien, ponieważ drewno jest materiałem prawdziwie ponadczasowym. Ono nigdy się nie znudzi – wprowadza bowiem do każdego pomieszczenia niesamowity klimat, a także sprawia, że człowiek zaczyna odczuwać pewną bliskość natury. Drewno potrafi poprawić samopoczucie, a przy tym tworzy korzystny mikroklimat w danym pomieszczeniu. Jest to materiał całkowicie ekologiczny, uzyskany za pomocą bezpiecznych dla środowiska metod, dlatego to najlepsze, co możemy wybrać.

okna drewnianeJeśli do tego dopasujemy odpowiednie drewniane drzwi, będziemy mogli cieszyć się ponadczasowym mieszkaniem oraz bliskością przyrody. Ale oczywiście sam fakt, że drewno ma tyle zalet, nie jest jedynym, dla którego powinniśmy wybrać takie właśnie okna. Warto zwrócić uwagę także na ich energooszczędność – tutaj okucia owszem, mają duże znaczenie, jednak jeszcze większe mają szyby. Dlatego w ofertach producentów, którzy za cel postawili sobie zwiększenie współczynnika izolacyjności cieplnej, znajdziemy okna z szybami trójwarstwowymi, które są pod tym względem o wiele lepsze niż tradycyjne okna! Jeżeli dążymy więc do energooszczędności lub chociaż do tego, aby nasz dom był pasywny pod względem produkcji energii, wybierzmy właśnie takie drewniane okna energooszczędne – będziemy mieć pewność, że znakomicie spełnią one swoją rolę.

Jeżeli mamy poddasze – pamiętajmy, że w asortymencie znajdziemy też szeroki wybór okien dachowych, dzięki którym poddasze będzie mogło z powodzeniem pełnić funkcję użytkową, zostając na przykład pokojem dziecka czy naszą garderobą. Mamy naprawdę wiele możliwości dzięki energooszczędnym, a także ciekawym pod względem wyglądu drewnianym oknom.

Dodaj komentarz