Wynajem wyprasek do wykopów

wypraski na budowę

Możliwość zastosowania stali we wszelkich dziedzinach sprawia, że jest to materiał, który cieszy się największą popularnością. Większość nowoczesnych konstrukcji w budownictwie opierana jest właśnie na stali. Także zabezpieczenia wykopów wykonuje się z tego materiału, żelbeton już dawno odszedł w niepamięć, a i drewno stosuje się tu coraz rzadziej.

Zalety wynajmu wyprasek

wypraski na budowęPrzy robotach ziemnych zachowanie szczególnego bezpieczeństwa jest niezwykle ważne, dlatego zabezpieczanie wykopów za pomocą stalowych wyprasek stanowi konieczność, od której nie uciekniemy. Wybierając zabezpieczenie, należy wziąć pod uwagę warunki specyficzne dla danego rodzaju wykopu, a więc jego kształt, głębokość i nachylenie ścian. Tutaj wyróżnić można wykopy wąsko- oraz szerokoprzestrzenne, a także wykopy jamiste. Zazwyczaj w każdym z wypadków stosuje się odpowiednio skonstruowane ściany pionowe, które wykonane są za pomocą specjalnych wyprasek. Takie wypraski na budowę charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Są bowiem nie tylko wytrzymałe, trwałe, ale i odporne na negatywne działanie czynników środowiskowych – opadów czy wilgoci, która mogłaby doprowadzić do powstania rdzy. Uszkodzenie mechaniczne takich wyprasek również jest bardzo ciężkie, dlatego są one niezawodne i nadają się do wielokrotnego użytku.

wypraski na budowęNic więc dziwnego, że takich grodzic nie kupuje się na stałe – lepiej jest bowiem skorzystać z usługi wynajmu wyprasek stalowych. Po zakończeniu przeprowadzanych robót ziemnych, po prostu demontujemy postawione wcześniej zabezpieczenie i oddajemy grodzice do firmy, z której je wypożyczyliśmy. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż zakup nowego szalunku specjalnie na daną budowę. Warto korzystać z tej opcji, nawet jeśli nie zależy nam na oszczędności finansowej. Wynajem zamiast produkcji nowych zabezpieczeń jest też bardzo korzystny dla środowiska, nie traci się naturalnych zasobów na wykonywanie nowych produktów. Możemy zakupić grodzice stalowe do wykopów, jeżeli oprócz prowadzenia działań budowlanych, chcemy, aby to właśnie nasza firma zajmowała się wynajmem zabezpieczeń! To może być dobry zysk dla naszego przedsiębiorstwa.

Wynajmować można nie tylko grodzice, ale także różnego rodzaju obudowy i szalunki, jak i ścianki szczelne. Oczywiście tylko te, które są wykonane ze stali. W przeciwieństwie do blachy, ścianki wykonane z drewna nie nadają się do przenoszenia i do ponownego użytku, dlatego to jedynie zabezpieczenia stalowe znajdziemy w ofertach firm specjalizujących się w wynajmie szalunków i grodzic.

Dodaj komentarz