Zabezpieczenia obowiązujące na terenie zakładu pracy – drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe

Takie drzwi mogą stanowić dobre zabezpieczenie przed stratami w zakładzie pracy w którym używane są materiały łatwopalne. W takim punkcie usługowym, idealnym rozwiązaniem między powierzchnia usługowa, gdzie są materiały łatwopalne i benzyna, a pomieszczeniami biurowymi, zamontowanie takich drzwi.

Drzwi przeciwpożarowe mogą uratować wiele istnień

Drzwi przeciwpożaroweTrudno sobie wyobrazić jakie straty mogłaby ponieść firma gdyby w wyniku pożaru spłonęłaby cała dokumentacja biurowa. W przypadku drzwi tradycyjnych z płyty, same one przyczyniły by się do rozprzestrzenienia ognia. W przypadku dzielonego obiektu gdzie jest kilka hal w których dokonuje się napraw można odpowiednimi drzwiami przeciwpożarowymi, oddzielić lub od izolować pomieszczenie zajęte ogniem(montując drzwi przeciwpożarowe oddzielające  pomieszczenia od siebie). Dobrym rozwiązaniem jest w przypadku tylko jednych drzwi przeciwpożarowych, składowanie wszystkich możliwych materiałów łatwopalnych w jednym pomieszczeniu zabezpieczonym oczywiście gaśnicami i oddzielonym drzwiami przeciwpożarowymi .

W ten sposób podczas zdarzenia nie będziemy w roztargnieniu szukać źródła ognia. Jednocześnie ugaszenie czy zapanowanie nad pożarem będzie łatwiejsze.