Zalety podkładów pod panele podłogowe

podkłady pod panele podłogowe

Żyjemy w czasach, w których ogromną wagę przywiązuje się do rozwiązań ekologicznych. Co istotne, to konsumenci sami dbają o to, żeby rozwiązania, które stosują, były możliwie bezpieczne dla środowiska. I wcale nie chodzi tu jedynie o artykuły spożywcze, które mogą mieć bezpośredni wpływ na ich zdrowie, lecz przede wszystkim o sam proces powstawania wielu przedmiotów codziennego użytku.

Podkłady z elastycznej pianki

podkłady pod panele podłogoweDla wielu klientów ważne jest to, żeby to, co kupują, było produkowane w sposób przyjazny naturze, dlatego sami producenci wychodzą im naprzeciw, tworząc coraz to nowsze rozwiązania ekologiczne. Produktami, z których każdy korzysta na co dzień, są elementy wykończenia wnętrz – wiele z nich, jak na przykład panele podłogowe, które do tej pory powstawały głównie z drewna, zastępuje się produktami sztucznymi, które tworzy w wyniku syntezy polimerów, czyli metody, która nie ma negatywnego wpływu na atmosferę. Same panele to jednak nie wszystko, wymagają one bowiem zastosowania odpowiedniego podkładu, który zapewni im długą żywotność i zabezpieczy przed odkształceniami. Co istotne, ekonomiczne podkłady pod panele podłogowe również powstają metodami przyjaznymi środowisku naturalnemu. Wykonane z elastycznej pianki poliuretanowej podkłady świetnie sprawdzają się w roli izolatora cieplnego w każdym pomieszczeniu. Zatrzymują one dużo więcej ciepła niż, na przykład, kafelki ceramiczne czy nawet dywan.

podkłady pod panele podłogoweSą całkowicie niewidoczne dla użytkowników, jednak ich wpływ na komfort mieszkania we wnętrzu, w którym je zastosowano, jest bardzo znaczący. Nie tylko doskonale izolują podłogi, ale także świetnie je wygłuszają, dlatego skutecznie zwiększają wygodę domowników. Pianki są materiałem stosunkowo niedrogim, biorąc pod uwagę zwłaszcza ich właściwości. Podkłady pod panele są materiałem całkowicie odpornym na korozję – skutecznie zabezpieczają powierzchnię całej podłogi przed powstawaniem na niej odkształceń spowodowanych różnicą temperatur i wilgotności. Jako materiał izolujący spełniają ponadto dwojaką funkcję – z jednej strony chronią pomieszczenia przed nadmiernym ubytkiem ciepła, z drugiej, zatrzymują ciepło w swoim wnętrzu, stanowiąc tym samym dodatkowego jego źródło. Ta cecha czyni pianki surowcem świetnie sprawdzającym się w przypadku ogrzewania podłogowego.

Są zatem tworzywem sprawdzającym się w wielu pomieszczeniach – zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach firmowych, gdzie będą się cieszyły wyjątkowym uznaniem ze względu na swe właściwości wytłumiające dźwięk, skutecznie wyeliminują bowiem problem stukających o podłogę obcasów.